« wróć do listy aktualności

Kolejna edycja IV Żorskiego Biegu Ogniowego za nami!

11.05.2016

Już po raz czwarty Grupa Biegowa HRmax oraz MOSiR Żory zorganizowały kolejną edycję Żorskiego Biegu Ogniowego. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców naszego miasta ale także biegaczy z całego kraju. W tym roku organizatorzy ustlili limit uczestników na poziomie 600 osób. Lista startowa zapełniła się w niespełna dwa tygodnie. Odpowiedzią na to było uruchomienie dodatkowej puli 100 miejsc, która rozeszła się w… 20 minut. Ostatecznie zawody ukończyły 663 osoby.

W tym roku pogoda była łaskawa, warunki do biegu były bardzo dobre, co przyczyniło się do uzyskania świetnych wyników, nie wyłączając nowego rekordu trasy, który ustanowił zawodnik z Pielgrzymowic – Szymon Ostrowski (czas: 00:15:47). Wśrod kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa (00:18:34). Bardzo dobrze zaprezentowali się biegacze z naszego miasta, z których aż czterech ukończyło zawody w pierwszej dziesiątce! Warto odnotować, iż najlepszymi wśród Żorzan zostali Izabela Kubiak (druga w kat. open) oraz Jarosław Kożdoń (piąte miejsce w kat. open). Na starcie, tak jak w poprzednich latach nie mogło zabraknąć przedstawicieli żorskiego magistratu oraz radnych. Trasą biegu pokonali m.in.: Anna Ujma, Arkadiusz Kuś, Kamil Owczarek, Piotr Huzarewicz, Jacek Miketa, Krzysztof Mentlik i Arkadiusz Stanula. Wszyscy w znakomitej formie i z uśmiechem na twarzach zameldowali się na mecie.

Ze strony organizacyjnej impreza została bardzo wysoko oceniona przez biegaczy, z których każdy otrzymał na mecie okolicznościowy medal, a w pakiecie startowym koszulkę z logo zawodów. Nie zabrakło także wody mineralnej, a dodatkowo można było skorzystać z usług masażystów. Po zawodach udekorowano zwycięzców biegu oraz najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom, grupom i stowarzyszeniom które pomagały w organizacji biegu, Policji, Straży Pożarnej oraz prezydentowi miasta – Waldemarowi Socha i przewodniczącemu rady miasta – Piotrowi Kosztła, którzy ufundowali wspaniałe nagrody dla zawodników.

Już dziś zapraszamy na kolejną, piątą edycję Żorskiego Biegu Ogniowego, a wcześniej na IX Jesienny Bieg Uliczny.

K. Waldon

Wyniki OPEN

Galeria

Partnerzy/współpraca

Klub HRmax Żory w liczbach

  • Aktywnych członków: 76 / Oczekujący: 3
  • Kobiety: 28 / Mężczyźni: 48
  • Maratończyków: 49
  • Średnio km na zawodach: 19.576 km
  • Średni czas na zawodach: 2g 10m 6s

Jak zostać członkiem klubu?

Chcesz zostać członkiem klubu HRmax Żory? Musisz mieć ukończone 18 lat, wypełnić deklarację członkowską, przedstawić rekomendację 2 członków naszego klubu, opłacić wpisowe 50 PLN oraz składkę 20.00 PLN za rok. Przekonaj się o korzyściach płynących z członkowstwa w naszym klubie.

Wypełnij deklarację członkowską »