« wróć do listy aktualności

VI Żorski Bieg Uliczny już za nami

13.10.2013

To była gorąca, jesienna niedziela!

Frekwencja na VI Żorskim Biegu Ulicznym wyniosła ok. 1300 zawodników, we wszystkich 3 konkurencjach. Nas przede wszystkim interesował bieg główny na 10 km, który zgromadził prawie 600 biegaczy. W tym roku trasa była bardzo trudna ale ciekawa, do tego na pół godziny przed startem pojawiło się piękne słońce.

HRmax pojawił się na biegu liczną grupą, prawdopodobnie pobiliśmy rekord HRmaxowej frekwencji! Wszyscy dobrze się bawiliśmy, a i zdrowej rywalizacji nie zabrakło. Najszybszy wśród HRków okazał się Krzysztof Waldon uzyskując czas 40:05, drugi był Mariusz Walczyński z czasem 41:17, a trzeci Jacko Marek uzyskując 41:28. Wśród pań mieliśmy całe podium w kategorii "najlepsze żorzanki". U samej góry stanęła Katarzyna Bienioszek (świeża HRka) 47:02, drugie miejsce zajęła Iwona Krupa 47:48, a trzecie miejsce wywalczyła Marta Basek z czasem 48:11. Gratulujemy!

Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorowi MOSiR Żory za kolejną świetną imprezę biegową w naszym mieście!