« wróć do listy aktualności

III Górska Pętla UBS 12:12

05.03.2016

Drużyna HRmaxa coraz lepsza w górach!

5 marca odbył się bieg ultra, czyli pętla w Brennej UBS 12:12. Komfortowe ultra zgromadziło ok. 200 biegaczy w tym wyjątkowo liczną grupę 17 HRmaxów. W tym roku byłem obserwatorem, niestety przyplątała się kontuzja.

Punktualnie o godz. 12:12 na niespełna 16 km trasę wybiegły pierwsze połówki par i indywidualni zawodnicy. Nie trzeba było długo czekać na pierwszych biegaczy. Zaglądam i czekam z aparatem na naszych. Jest Paweł Dzięgielowski, zmiana i na trasę wybiega Mariusz Walczyński. Po pierwszej pętli są na 3 miejscu. Oczywiście Paweł obserwuje rywali jakie są miedzy nimi różnice czasowe. Jak na razie nie ma oznak zmęczenia wiec pewnie będzie dobrze, jest szansa by wskoczyć na 2 miejsce. Czekam na nasze Panie. Jest Kasia. Chwilę przed nią na metę wpadła jej rywalka. Kasia zna doskonale trasę ale niestety dziś na zbiegu pech…poślizgnęła się. Obtarcia w kilku miejscach, ale jak sama powiedziała…wstałam, otrzepałam się i pobiegłam dalej, nie było czasu myśleć o jakimkolwiek bólu. Na trasę wybiegła Edyta. Kolejni biegacze pojawiają się na mecie pierwszej pętli. Wśród nich Krzysiek Kokot, Tomek Lanuszny i Ewcia. Pamiętam twarz Krzyśka skupiona i spięta. Tomek uśmiech jakby był na spokojnym treningu. Ewa rozpracowała trasę wiec teraz ok.45 min przerwy i pobiegła dalej. Oczywiście inni klubowicze również zameldowali się na mecie.

Po drugiej pętli moje i innych przypuszczenia potwierdziły się, nasza męska para przesunęła się na 2 miejsce a Kasia z Edzią wyszły na prowadzenie. Krzysiu Kokot wpadając na metę chwilę się mnie przytrzymał, złapał oddech, zamieniliśmy kilka zdań i dalej w trasę.

Niestety musiałem wracać do Żor. W Żorach czytam że Tomkowi Tajakowi zdrowie nie pozwoliło na dalszy bieg i musiał się wycofać. Jago partner Grzegorz od tej pory biegł sam. Robiło się coraz ciemniej jednak biegaczom to nie straszne. Hard Core na trasie trwa nadal.

Tego roku trasa UBS była bardzo dobrze przygotowana. Moi biegowi przyjaciele opowiadali, że chwilami wyglądała ona jak pas startowy na lotnisku. Organizator wyciągnął wnioski ub.roku i tym razem nikt się nie zgubił.

Nie czekałem do późna na wyniki. Rano sprawdzam i jest mega zadowolenie. Sukcesy HRmaxów przyprawiają o zawrót głowy. Kasia Bienioszek i Edyta Rutkowska pierwsze w kat. KK, Mariusz i Paweł drugie miejsce w kat MM, Krzysiek Kokot trzeci w kat M, Krzysiek Waldon czwarty wraz z kolegą w kat MM, Ewa Kałus czwarta w kat.K, Sabina Bartecka i Piotr Tomaszczyk na piątym miejscu w kat KM, Krzysiek Najberg i Olo Bartecki na miejscu 8 w kat MM,Mariusz Wuwer z koleżanką na m.9 w kat KM, Patryk Ciupka z kolegą na m. 9 w kat MM, Dominika z kolegą na m. 12 w kat. KM,Tomek Lanuszny na m. 17 w kat. M i Grzegorz wraz z Tomkiem Tajakiem na m. 20 w kat MM.

Kochani pokazaliście hard ducha, wolę walki i zdrowej rywalizacji. Wasze przygotowania do tego biegu,plany treningowe, diety, dały efekty. Ciężka praca nie poszła na marne.
Jestem dumny z Was, jestem dumny że jestem w HRmaxie.

Mirosław Skwarliński

Galeria

Partnerzy/współpraca

Klub HRmax Żory w liczbach

  • Aktywnych członków: 76 / Oczekujący: 3
  • Kobiety: 28 / Mężczyźni: 48
  • Maratończyków: 49
  • Średnio km na zawodach: 19.576 km
  • Średni czas na zawodach: 2g 10m 6s

Jak zostać członkiem klubu?

Chcesz zostać członkiem klubu HRmax Żory? Musisz mieć ukończone 18 lat, wypełnić deklarację członkowską, przedstawić rekomendację 2 członków naszego klubu, opłacić wpisowe 50 PLN oraz składkę 20.00 PLN za rok. Przekonaj się o korzyściach płynących z członkowstwa w naszym klubie.

Wypełnij deklarację członkowską »