DPŚ Żory 2013

Drugi etap Drużynowego Pucharu Śląska 2013 zorganizował nasz klub HRmax Żory. Impreza biegowa odbyła się 13 lipca 2013 w rejonach Gichty - Pojezierze Palowickie. Zawodnicy do pokonania mieli dystans 5,5km, 11km lub 16,5km. Aura w tym dniu zbytnio nas nie rozpieszczała. Pogoda była deszczowa, a trasa biegu błotnista. Pomimo tego ten etap wygraliśmy my, gospodarze imprezy! Ponadto staraliśmy sie jak najlepiej ugościć naszych gości z zaprzyjaźnionych klubów biegowych.

Łącznie przebiegliśmy 286 km zdobywając 604 punkty. Tuż za nami, drugie miejsce wywalczyła Luxtorpeda Czerwionka. Koleżanki i koledzy z Czerwionki przebiegli w sumie 181,5 km zdobywając 230 punktów. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna Pędziwiatrów z Gliwic przemierzając 55km i tym samym zyskując 22 punkty. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą rywalizację

W klasyfikacji indywidualnej, żorską edycję DPŚ wygrał Rafał Żak z Luxtorpedy (16,5 km), a drugie miejsce wywalczył jego kolega z klubu Wojciech Korzusznik (16,5km). Kolejne 10 miejsc przypadło naszym klubowiczom, kolejno: Mariusz Walczyński, Krzysztof Waldon, Aleksander Bartecki, Marek Jacko, Mariusz Wuwer, Mirosław Skwarliński, Jacek Janus, Michał Waldon, Tomasz Silka oraz Łukasz Jakubowski.

W klasyfikacji kobiet bieg wygrała Edyta Rutkowska z HRmaxa (16,5km), tuż za nią Dominika Padiasek oraz Monika Wołoszczak również z HRmaxa (16,5km) Serdeczne gratulacje dla naszych klubowiczek za wytrzymałość i hart ducha.

Oczywiście wszystkim startującym należą się ogromne brawa i podziękowania z wspólną zabawę.